Facebook:
Volg ons op Twitter:
Bel ons:
-
Recente berichten
Tip voor ZZP’ers:
Social Media Revolution
De Californische hiphopdanser Brian Perez (25) heeft een spel bedacht om een eind te maken aan het gefacebook, getweet en getelefoneer in een restaurant.
Zijn inzet: een spel, genaamd ‘Don’t Be A Di*k During Meals With Friends’.
De spelregels zijn eenvoudig, Als iedereen heeft besteld legt iedereen zijn telefoon met het schermpje naar beneden op tafel. De eerste die zijn mobiel pakt heeft verloren betaalt de hele rekening!
(bron: Horecatrends.com)
Hi Dorothé,
Het hangt inderdaad af van het gezelschap.
Zelf merk ik dat het gewoon automatisme wordt om af en toe op dat ding te kijken.
Zeker als mijn iphone een keer trilt in mijn broekzak ben ik afgeleid.
Als je in gesprek zit met anderen is dit voor alle betrokkenen vervelend.
Voor de anderen, want mijn aandacht ligt niet meer (volledig) bij hen,
maar ook voor mij want mijn aandacht ligt niet meer (volledig) bij mijn tafel partners en ik wordt nieuwsgierig wie of wat er voor zorgt dat mijn telefoon trilt…
Als ik even ga lunchen met een collega of vriend die ik regelmatig zie en deze “verslaving” deelt dan vind ik het niet zo’n probleem maar wanneer ik met een paar beste vrienden ga dineren die ik (veel te) weinig zie, dan is het absoluut een goed idee om dit spel in het leven te roepen om de aandacht voor elkaar veilig te stellen.
Groeten Jelle
Ik vind het een heerlijk gevoel, het uitzetten van de ‘telefoon’. Ik vind het ook vreselijk als ik er achter kom dat ik het vergeten ben als ik ergens ben. Ook al wil je niet afgeleid worden van je aandacht voor vrienden, ik wil op het moment dat de telefoon gaat weten wie het is. Zelfs al kijk je niet, afgeleid ben je al.
Ik vind het een super idee, heb ook al een variant langs zien komen dat alle mobieltjes in een stapel midden op tafel worden gelegd (nog duidelijker te merken of iemand hem pakt).
Ben je nu in een gezelschap waar allen vertrouwt zijn met soc.med. en misschien een keer een foto van een gerecht een foto van het gezelschap wil plaatsen etc. dan stoort mij het gebruik ervan zelf niet zo. Echter in een gezelschap met soc.med. lovers en aan de andere kant ‘onwetende’ zal het een hoop ergernis schelen
Groeten Dorothé